Az Apáczai Óvoda 2. számú, Cifra Palota épülete

Öt csoportos óvodánk a kertvárosi háztömbök között húzódó zöldövezetben helyezkedik el.Környezeti adottságunknak köszönhetően, adott a feltétel a környezettudatos, természetszerető ember személyiségének alakításához.

Óvodánk az 1980-as években nyitotta meg kapuit. Tárgyi és szakmai felszereltségünket folymatosan gyarapítjuk.
Csoportszobáink családiasak. Egyediségüket tükrözi a változatos a név választás. Süni, Csiga-biga, Méhecske,Mókus és Maci csoport. Minden csoportszobához külön öltöző és mosdó helyiség áll a gyerekek rendelkezésére.

Az óvoda tágas előterében lehetőség nyílik a mindennapi szervezett mozgásra, és a közös óvodai programok megvalósítására.

Óvodánk tehetségműhelyeiben, a Hangya és a Mazsola meseműhelyben  a tehetség ígéretes gyerekek tehetségének kibontakoztatása folyik.TSMT mozgásfejlesztő program működik.

2012-2015 Zöld Óvoda és Madárbarát óvoda címet nyertük el.

Nevelőmunkákban fontos szerepet kap az egyéni bánásmód. Esztétikus gyerekközpontú környezetben, kiváló szakmai és tárgyi felkészültséggel foglakozunk a gyermekekkel.

Szoros kapcsolatunk van a körülvevő intézményegységekkel,a könyvtárral, művelődési házzal, sportegységgel.
Részt veszünk a nagycsoportosok vízhezszoktató programjában.